Guia docenteCurso
Facultad de Ciencias
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Química
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 610G01043
Titulación
Grao en Química
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Cuarto Obrigatoria 15
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Química
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Andrade Garda, Jose Manuel
Avecilla Porto, Fernando Francisco
Barriada Pereira, José Luis
Beceiro Gonzalez, Maria Elisa
Bermúdez García, Juan Manuel
Canle López, Moisés
Carlosena Zubieta, Alatzne
Castro Garcia, Socorro
Esteban Gomez, David
Fernandez Lopez, Alberto A.
Fernandez Sanchez, Jesus Jose
García Romero, Marcos Daniel
Gonzalez Castro, Maria Jose
Herrero Rodriguez, Roberto
Lopez Mahia, Purificacion
Lopez Torres, Margarita
Martinez Cebeira, Montserrat
Moreda Piñeiro, Jorge
Muniategui Lorenzo, Soledad
Pazos Chantrero, Elena
Peinador Veira, Carlos
Penedo Blanco, Francisco Jose
Perez Sestelo, Jose
Platas Iglesias, Carlos
Prieto Blanco, Maria del Carmen
Riveiros Santiago, Ricardo
Rodriguez Barro, Pilar
Rodriguez Blas, Maria Teresa
Sanchez Andujar, Manuel
Sarandeses Da Costa, Luis Alberto
Soto Ferreiro, Rosa Maria
Turnes Carou, Maria Isabel
Valdiglesias García, Vanessa
Vazquez Garcia, Digna
Veiga Barbazan, Maria del Carmen
Vilariño Barreiro, Maria Teresa
Correo electrónico
jose.manuel.andrade@udc.es
fernando.avecilla@udc.es
jose.barriada@udc.es
elisa.beceiro.gonzalez@udc.es
j.bermudez@udc.es
moises.canle@udc.es
alatzne.carlosena@udc.es
socorro.castro.garcia@udc.es
david.esteban@udc.es
alberto.fernandez@udc.es
jesus.fernandezs@udc.es
marcos.garcia1@udc.es
m.j.gonzalez.castro@udc.es
r.herrero@udc.es
purificacion.lopez.mahia@udc.es
margarita.lopez.torres@udc.es
monserrat.martinez.cebeira@udc.es
jorge.moreda@udc.es
soledad.muniategui@udc.es
elena.pazos@udc.es
carlos.peinador@udc.es
francisco.penedo.blanco@udc.es
jose.perez.sestelo@udc.es
carlos.platas.iglesias@udc.es
m.c.prieto.blanco@udc.es
ricardo.riveiros@udc.es
pilar.rbarro@udc.es
teresa.rodriguez.blas@udc.es
m.andujar@udc.es
luis.sarandeses@udc.es
rosa.soto.ferreiro@udc.es
isabel.turnes@udc.es
vanessa.valdiglesias@udc.es
d.vazquezg@udc.es
m.carmen.veiga@udc.es
teresa.vilarino@udc.es
Web http://http://ciencias.udc.es/tfg-quimica
Descrición xeral O Traballo de Fin de Grao (TFG) supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria, un iforme ou un estudo concreto, pero non exclusivamente de recompilación bibliográfica, baixo a supervisión de un ou dous directores (cando menos un deles debe impartir docencia no Grado en Química). A materia posibilita ao estudante a integración dos coñecementos e habiliddes adquiridos durante os seus estudos de grao, con espírito crítico e autonomía. Ademais, permite avaliar a madurez do estudante respecto ao manexo de fontes bibliográficas e a súa capacidade de presentación de resultados, utilizando un deseño e linguaxe apropiados, tanto oral como escrito.
Plan de continxencia Plan de continxencia ante un posible confinamento por mor da pandemia de SARS-Covid-19. 1. Modificacións nos contidos. Non haberá necesariamente modificacións nos contidos, se ben os profesores, de acordo cos estudantes, poderán facer transformacións no plan de traballo descrito no Anexo 1b no caso de ter que adaptarse a un traballo de revisión bibliográfica ou de tipo mixto bibliográfico-experimental e de elaboración integramente online. 2. Metodoloxías. *Metodoloxías docentes que se manteñen. Mantéñense todas as metodoloxías previstas, se ben se realizarán as modificacións precisas para que se poidan levar a cabo nunha contorna online. A presentación oral pasará a realizarse a online mediante o emprego da ferramenta TEAMS oficial da Universidade da Coruña. *Metodoloxías docentes que se modifican. Ningunha. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado. A comunicación entre os alumno e os titores levarase a cabo, segundo as necesidades do traballo, a través das distintas ferramentas a disposición do profesorado e do alumnado da Universidade da Coruña. Entre estas cómpre salientar as video-conferencias por TEAMS e o correo electrónico. 4. Modificacións na avaliación. Non se realizan modificacións na estrutura da avaliación do Traballo de Fin de Grao. *Observacións de avaliación: A parte oral da avaliación (exposición do traballo por parte do alumno) realizarase online a través da ferramenta TEAMS oficial da Universidade da Coruña. A sesión será gravada polo tribunal. 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía. Non se realizan modificacións.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes