Guía DocenteCurso
Facultade de Dereito
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Asignaturas
  Dereito da Contratación
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Dereito da Contratación Código 612G01024
Titulación
Grao en Dereito
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Terceiro Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Dereito Privado
Dereito Público
Coordinación
Peña Lopez, Fernando
Correo electrónico
fernando.pena@udc.es
Profesorado
Arevano Fuentes, Mº de la Cruz
Barrio Garcia, Gonzalo
Blanco Gonzalez, Aurelia
Díaz Teijeiro, Carlos María
Gayan Rodriguez, Eloy Miguel
Peña Lopez, Fernando
Rodríguez Martín-Retortillo, María del Carmen
Rodríguez-Losada Pérez-Montero, Juan
Vara Parra, Jose Joaquin
Correo electrónico
m.arevano@udc.es
gonzalo.barrio@udc.es
aurelia.blanco@udc.es
carlos.diaz.teijeiro@udc.es
e.gayan@udc.es
fernando.pena@udc.es
maria.rodriguez.martin-retortillo@udc.es
j.rodriguez-losada@udc.es
joaquin.vara@udc.es
Web
Descrición xeral A docencia que se imparte nesta materia persigue principalmente a adquisición polo estudante dun grado adecuado de coñecementos sobre o Dereito da Contratación. Concretamente, e por unha parte, as nocións xerais dos contratos: formación, elementos esenciais, eficacia, interpretación e forma. Por outra, e en especial, se estudan as garantías na contratación e os contratos en particular tanto desde o sector privado como desde o público.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes