Guía DocenteCurso
Facultade de Dereito
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Asignaturas
  Aproximación cinematográfica ao dereito
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Aproximación cinematográfica ao dereito Código 612G01045
Titulación
Grao en Dereito
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Optativa 4.5
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Dereito Privado
Dereito Público
Coordinación
Aba Catoira, Ana Maria
Correo electrónico
ana.abac@udc.es
Profesorado
Aba Catoira, Ana Maria
Collado Rodríguez, Noelia
Ferreiro Baamonde, Xulio
Garcimartin Montero, Carmen
Herce Maza, José Ignacio
Rivas Pala, Pedro
Rodríguez-Losada Pérez-Montero, Juan
Ruíz García, José Ramón
Vara Parra, Jose Joaquin
Correo electrónico
ana.abac@udc.es
noelia.collado@udc.es
xulio.ferreiro@udc.es
carmen.garcimartin@udc.es
ignacio.herce@udc.es
pedro.rivas@udc.es
j.rodriguez-losada@udc.es
j.ruiz@udc.es
joaquin.vara@udc.es
Web
Descrición xeral A finalidade da materia é acercar aos alumnos algúns conceptos básicos das diferentes ramas da ciencia xurídica. Preténdense amosar a potencialidade da representación do Dereito no cinema como ferramenta complementaria na ensinanza das diferentes disciplinas xurídicas. En particular, a materia está orientada a conseguir os seguintes obxectivos específicos: 1. Reflexionar sobre algúns dos conceptos fundamentais do Dereito. 2. Amosar as diferentes culturas xurídicas. 3. Comparar os sistemas de argumentación, interpretación e persuasión que operan na construción do relato cinematográfico e os propios do proceso xudicial. 4. Comunicarse eficazmente tanto de forma oral como escrita. 5. Debater e argumentar en grupo. 6. Capacidade de análise, síntese e interrelación de conceptos.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes