Teaching GuideTerm
Faculty of Law
Guía Provisional
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Subjects
  Film and Law
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Identifying Data 2021/22
Subject (*) Film and Law Code 612G01045
Study programme
Grao en Dereito
Descriptors Cycle Period Year Type Credits
First and Second Cycle 2nd four-month period
Fourth Optional 4.5
Language
Spanish
Galician
Teaching method Hybrid
Prerequisites
Department Dereito Privado
Dereito Público
Coordinador
Aba Catoira, Ana Maria
E-mail
ana.abac@udc.es
Lecturers
Aba Catoira, Ana Maria
Arevano Fuentes, Mª de la Cruz
Barrio Garcia, Gonzalo
Carril Vázquez, Xosé Manuel
Cebreiros alvarez, Eduardo
Ferreiro Baamonde, Xulio
Garcia Camiñas, Julio
Garcia Vazquez, Sonia
Garcimartin Montero, Carmen
Lopez Mosteiro, Ricardo
Pérez Dios, Carmen
Rivas Pala, Pedro
Rodríguez López, Silvia
Sobrido Prieto, Marta
Vara Parra, Jose Joaquin
E-mail
ana.abac@udc.es
m.arevano@udc.es
gonzalo.barrio@udc.es
xose.manuel.carril.vazquez@udc.es
eduardo.cebreiros@udc.es
xulio.ferreiro@udc.es
julio.garcia.caminas@udc.es
sonia.garcia.vazquez@udc.es
carmen.garcimartin@udc.es
ricardo.lopez@udc.es
carmen.perez.dios@udc.es
pedro.rivas@udc.es
s.rodriguezl@udc.es
marta.sobrido@udc.es
joaquin.vara@udc.es
Web
General description A finalidade da materia é acercar aos alumnos algúns conceptos básicos das diferentes ramas da ciencia xurídica. Preténdense amosar a potencialidade da representación do Dereito no cinema como ferramenta complementaria na ensinanza das diferentes disciplinas xurídicas. En particular, a materia está orientada a conseguir os seguintes obxectivos específicos: 1. Reflexionar sobre algúns dos conceptos fundamentais do Dereito. 2. Amosar as diferentes culturas xurídicas. 3. Comparar os sistemas de argumentación, interpretación e persuasión que operan na construción do relato cinematográfico e os propios do proceso xudicial. 4. Comunicarse eficazmente tanto de forma oral como escrita. 5. Debater e argumentar en grupo. 6. Capacidade de análise, síntese e interrelación de conceptos.
Contingency plan 1. Modifications to the contents 2. Methodologies *Teaching methodologies that are maintained *Teaching methodologies that are modified 3. Mechanisms for personalized attention to students 4. Modifications in the evaluation *Evaluation observations: 5. Modifications to the bibliography or webgraphy
(*)The teaching guide is the document in which the URV publishes the information about all its courses. It is a public document and cannot be modified. Only in exceptional cases can it be revised by the competent agent or duly revised so that it is in line with current legislation.
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes