Guía DocenteCurso
Facultade de Dereito
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Asignaturas
  Prácticas externas
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Prácticas externas Código 612G01048
Titulación
Grao en Dereito
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Optativa 6
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Dereito Privado
Dereito Público
Coordinación
Garcimartin Montero, Carmen
Correo electrónico
carmen.garcimartin@udc.es
Profesorado
Aba Catoira, Ana Maria
Bello Janeiro, Domingo
Carril Vázquez, Xosé Manuel
Garcia Camiñas, Julio
Garcimartin Montero, Carmen
Gayan Rodriguez, Eloy Miguel
Pérez Álvarez, Miguel Angel
Quintans Eiras, Maria Rocio
Ramos Vazquez, Jose Antonio
Raposo Arceo, Juan Jesus
Correo electrónico
ana.abac@udc.es
domingo.bello@udc.es
xose.manuel.carril.vazquez@udc.es
julio.garcia.caminas@udc.es
carmen.garcimartin@udc.es
e.gayan@udc.es
miguel.angel.perez.alvarez@udc.es
rocio.quintans@udc.es
jose.ramos.vazquez@udc.es
juan.raposo.arceo@udc.es
Web
Descrición xeral As practicas curriculares ten como obxecto facilitar unha aproximación dos estudantes ao mundo laboral. Deste xeito, poden coñecer unha realidade mais difícil de acadar nas clases teóricas ou mesmo interactivas. As prácticas terán lugar en entidades ou empresas que previamente asinaran un convenio coa Universidade.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes