Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Fundamentos dos Computadores
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Fundamentos dos Computadores Código 614G01007
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Sanjurjo Amado, Jose Rodrigo
Correo electrónico
jose.sanjurjo@udc.es
Profesorado
,
Andión Fernández, José Manuel
Darriba López, Diego
Enes Álvarez, Jonatan
López Taboada, Guillermo
Martin Santamaria, Maria Jose
Padron Gonzalez, Emilio Jose
Pardo Martínez, Xoán Carlos
Ponte Fernández, Christian
Porta Trinidad, Juan
Rodríguez Álvarez, Gabriel
Rodriguez Osorio, Roberto
Sanjurjo Amado, Jose Rodrigo
Vidal Paz, Jose
Correo electrónico
millan.alvarez@udc.es
jose.manuel.andion@udc.es
diego.darriba@udc.es
jonatan.enes@udc.es
guillermo.lopez.taboada@udc.es
maria.martin.santamaria@udc.es
emilio.padron@udc.es
xoan.pardo@udc.es
christian.ponte@udc.es
juan.porta@udc.es
gabriel.rodriguez@udc.es
roberto.osorio@udc.es
jose.sanjurjo@udc.es
jose.vidal.paz@udc.es
Web http://moodle.udc.es
Descrición xeral Esta materia inclúe conceptos básicos sobre os elementos compoñentes, a estrutura e o funcionamento dos computadores.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes