Guía DocenteCurso
Facultade de Fisioterapia
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Fisioterapia
 Asignaturas
  ESTANCIAS CLÍNICAS I
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) ESTANCIAS CLÍNICAS I Código 651G01035
Titulación
Grao en Fisioterapia
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Terceiro Obrigatoria 12
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Fisioterapia, Medicina e Ciencias Biomédicas
Coordinación
Riveiro Temprano, Socorro
Correo electrónico
socorro.riveiro.temprano@udc.es
Profesorado
Amado Vazquez, Maria Eugenia
Aristin Gonzalez, Jose Luis
Arnaiz Rubio, Fernando
Cagide Quintas, Pablo Manuel
Chouza insua, Marcelo
Fernández Vago, Raquel
Martínez Suárez, Manuel
Raposo Vidal, Isabel
Riveiro Temprano, Socorro
Rodríguez Manso, María
Sanesteban Hermida, Yolanda
Seijo Ares, Andrea
Senin Camargo, Francisco José
Vivas Costa, Jamile
Correo electrónico
maria.eugenia.amado@udc.es
luis.aristin@udc.es
fernando.arnaiz@udc.es
p.cagide@udc.es
marcelo.chouza@udc.es
r.fvago@udc.es
manuel.martinez.suarez@udc.es
isabel.raposo.vidal@udc.es
socorro.riveiro.temprano@udc.es
maria.rodriguez.manso@udc.es
y.sanesteban@udc.es
a.sares@udc.es
francisco.senin@udc.es
j.vivas@udc.es
Web http://www.ffisacademica.udc.gal
Descrición xeral Coñecemento da función extra e intra hospitalaria e na atención primaria, realizando a integración do resto do currículo a casos clínicos con aplicación das actuacions e tratamentos fisioterápicos dentro do tratamento xeneral de cada doente. Actuaciones dentro da conservación da saude.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes