Guia docenteCurso
Facultad de Ciencias de la Salud
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Terapia Ocupacional
 Subjects
  Final Dissertation
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Identifying Data 2019/20
Subject (*) Final Dissertation Code 653G01401
Study programme
Grao en Terapia Ocupacional
Descriptors Cycle Period Year Type Credits
Graduate Yearly
Fourth Obligatory 12
Language
Spanish
Teaching method Face-to-face
Prerequisites
Department Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Ciencias da Saúde
Educación Física e Deportiva
Fisioterapia, Medicina e Ciencias Biomédicas
Coordinador
Canosa Domínguez, Nereida María
E-mail
nereida.canosa@udc.es
Lecturers
Ávila Álvarez, Adriana Ivette
Cabarcos Dopico, Vicente
Canosa Domínguez, Nereida María
Darriba Fraga, María José
Díaz Romero, Paula
Feal González, Raquel
Garcia Crespo, Maria Vanessa
Garcia Pinto, Maria del Carmen
Germán Abad, Tatiana
Groba Gonzalez, Betania
Hervás Del Valle, María Carmen
Luaces Gudin, Rufino David
Mansilla Barreiro, Barbara
Marante Moar, María Pilar
Millan Calenti, Jose Carlos
Miranda Duro, María del Carmen
Movilla Fernandez, Maria Jesus
Muñiz Garcia, Javier
Nieto Riveiro, Laura
Pousada Garcia, Thais
Rivas Quarneti, Natalia Yanaina
Rosende Celeiro, Iván de
Sobrido Prieto, María
Talavera Valverde, Miguel Angel
Viana Moldes, Ines
Viqueira Rodriguez, Elena Maria
E-mail
adriana.avila.alvarez@udc.es
v.cabarcosd@udc.es
nereida.canosa@udc.es
maria.darriba@udc.es
paula.diaz.romero@udc.es
raquel.feal@udc.es
m.v.garcia@udc.es
carmen.garcia.pinto@udc.es
tatiana.german.abad@udc.es
b.groba@udc.es
carmen.hervas@udc.es
david.luaces.gudin@udc.es
barbara.mansilla.barreiro@udc.es
p.marante@udc.es
jose.millan.calenti@udc.es
carmen.miranda@udc.es
maria.jesus.movilla@udc.es
javier.muniz.garcia@udc.es
laura.nieto@udc.es
thais.pousada.garcia@udc.es
natalia.rivas.quarneti@udc.es
ivan.de.rosende.celeiro@udc.es
maria.sobrido@udc.es
miguel.angel.talavera.valverde@udc.es
ines.viana@udc.es
e.viqueira@udc.es
Web
General description O Traballo Fin de carreira pretende desenvolver habilidades que permitan aos alumnos comprender e aplicar os coñecementos, habilidades e actitudes aprendidas polos estudantes do Grao en Terapia Ocupacional pola Universidade da Coruña. Os estudantes deben apreciar a necesidade dun desenvolvemento continuo da profesión, con recursos relevantes dispoñibles para que poidan comprender e participar nunha cultura profesional de asistencia, ensino, investigación e xestión adecuada ás realidades sociais e de saúde. Descriptor: Coñecemento e capacidade para aplicar, documentar e difundir o método científico e interpretar a información, para avaliar sistematicamente as áreas do rendemento profesional. Contrastar a eficacia dos tratamentos de Terapia Ocupacional e manter os estándares de calidade necesarios para aplicar a práctica baseada en evidencias, conseguindo un desenvolvemento profesional continuado.
Contingency plan
(*)The teaching guide is the document in which the URV publishes the information about all its courses. It is a public document and cannot be modified. Only in exceptional cases can it be revised by the competent agent or duly revised so that it is in line with current legislation.
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes