Teaching GuideTerm
Faculty of Health Sciences
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Terapia Ocupacional
 Asignaturas
  Traballo Fin de Grado
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Traballo Fin de Grado Código 653G01401
Titulación
Grao en Terapia Ocupacional
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Cuarto Obrigatoria 12
Idioma
Castelán
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Ciencias da Saúde
Educación Física e Deportiva
Fisioterapia, Medicina e Ciencias Biomédicas
Coordinación
Canosa Domínguez, Nereida María
Correo electrónico
nereida.canosa@udc.es
Profesorado
Ávila Álvarez, Adriana Ivette
Cabarcos Dopico, Vicente
Canosa Domínguez, Nereida María
Darriba Fraga, María José
Díaz Romero, Paula
Feal González, Raquel
Garcia Crespo, Maria Vanessa
Garcia Pinto, Maria del Carmen
Germán Abad, Tatiana
Groba Gonzalez, Betania
Hervás Del Valle, María Carmen
Luaces Gudin, Rufino David
Mansilla Barreiro, Barbara
Marante Moar, María Pilar
Millan Calenti, Jose Carlos
Miranda Duro, María del Carmen
Movilla Fernandez, Maria Jesus
Muñiz Garcia, Javier
Nieto Riveiro, Laura
Pousada Garcia, Thais
Rivas Quarneti, Natalia Yanaina
Rosende Celeiro, Iván de
Sobrido Prieto, María
Talavera Valverde, Miguel Angel
Viana Moldes, Ines
Viqueira Rodriguez, Elena Maria
Correo electrónico
adriana.avila.alvarez@udc.es
v.cabarcosd@udc.es
nereida.canosa@udc.es
maria.darriba@udc.es
paula.diaz.romero@udc.es
raquel.feal@udc.es
m.v.garcia@udc.es
carmen.garcia.pinto@udc.es
tatiana.german.abad@udc.es
b.groba@udc.es
carmen.hervas@udc.es
david.luaces.gudin@udc.es
barbara.mansilla.barreiro@udc.es
p.marante@udc.es
jose.millan.calenti@udc.es
carmen.miranda@udc.es
maria.jesus.movilla@udc.es
javier.muniz.garcia@udc.es
laura.nieto@udc.es
thais.pousada.garcia@udc.es
natalia.rivas.quarneti@udc.es
ivan.de.rosende.celeiro@udc.es
maria.sobrido@udc.es
miguel.angel.talavera.valverde@udc.es
ines.viana@udc.es
e.viqueira@udc.es
Web
Descrición xeral O Traballo Fin de carreira pretende desenvolver habilidades que permitan aos alumnos comprender e aplicar os coñecementos, habilidades e actitudes aprendidas polos estudantes do Grao en Terapia Ocupacional pola Universidade da Coruña. Os estudantes deben apreciar a necesidade dun desenvolvemento continuo da profesión, con recursos relevantes dispoñibles para que poidan comprender e participar nunha cultura profesional de asistencia, ensino, investigación e xestión adecuada ás realidades sociais e de saúde. Descriptor: Coñecemento e capacidade para aplicar, documentar e difundir o método científico e interpretar a información, para avaliar sistematicamente as áreas do rendemento profesional. Contrastar a eficacia dos tratamentos de Terapia Ocupacional e manter os estándares de calidade necesarios para aplicar a práctica baseada en evidencias, conseguindo un desenvolvemento profesional continuado.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes