Teaching GuideTerm
Higher Polytechnic University College
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en enxeñaría en Tecnoloxías Industriais
 Asignaturas
  Traballo Fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo Fin de Grao Código 730G04068
Titulación
Grao en enxeñaría en Tecnoloxías Industriais
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 12
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias da Computación e Tecnoloxías da Información
Ciencias da Navegación e Enxeñaría Mariña
Computación
Economía
Empresa
Enxeñaría Civil
Enxeñaría Industrial
Enxeñaría Naval e Industrial
Matemáticas
Química
Coordinación
Camba Fabal, Carolina
Correo electrónico
carolina.camba@udc.es
Profesorado
Arce Ceinos, Alberto
Calvo Rolle, Jose Luis
Camba Fabal, Carolina
Castro Santos, Laura
Crespo Pereira, Diego
Cruz Lopez, Maria Pilar de la
Díaz Díaz, Ana María
Fernández Martínez, José
Filgueira Vizoso, Almudena
Garcia del Valle, Alejandro
Gosset , Anne Marie Elisabeth
Lamas Galdo, Isabel
Lara Coira, Manuel
Lema Rodríguez, Marcos
López López, Manuel
Rodríguez Gómez, Benigno Antonio
Zaragoza Fernandez, Maria Sonia
Correo electrónico
alberto.arce@udc.es
jose.rolle@udc.es
carolina.camba@udc.es
laura.castro.santos@udc.es
diego.crespo@udc.es
pilar.cruz1@udc.es
ana.ddiaz@udc.es
j.fernandezm@udc.es
almudena.filgueira.vizoso@udc.es
alejandro.garcia.delvalle@udc.es
anne.gosset@udc.es
isabel.lamas.galdo@udc.es
manuel.lara.coira@udc.es
marcos.lema@udc.es
manuel.lopez.lopez@udc.es
benigno.rodriguez@udc.es
sonia.zaragoza1@udc.es
Web
Descrición xeral O traballo fin de Grao é un Exercicio orixinal a realizar individualmente, presentar e defender ante un tribunal universitario, consistente en un proxecto no ámbito da enxeñaría técnica industrial de natureza profesional no que se sinteticen e integren las competencias adquiridas nos ensinos.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Non se modifican os contidos. 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Todas *Metodoloxías docentes que se modifican Ningunha 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado Tendo en conta a variedades dos docentes que se encargan da dirección dos TFG, a frecuencia e a vía pola que se canalice a atención personalizada debe ser acordada entre docente e estudante. 4. Modificacións na avaliación O estudante defenderá o seu traballo diante do tribunal de maneira presencial ou por algún xeito virtual ou remoto segundo as circunstancias, a oportunidade e a dispoñibilidade e contestará ás preguntas que se lle formulen. *Observacións de avaliación: Non hai modificacións 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Non hai modificacións
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes