Teaching GuideTerm
Faculty of Nursing and Podiatry
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Podoloxía
 Subjects
  Final Dissertation
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Identifying Data 2018/19
Subject (*) Final Dissertation Code 750G02036
Study programme
Grao en Podoloxía
Descriptors Cycle Period Year Type Credits
Graduate 2nd four-month period
Fourth Obligatory 6
Language
Spanish
Galician
Teaching method Face-to-face
Prerequisites
Department Bioloxía
Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Ciencias da Saúde
Coordinador
Rosende Bautista, Carolina
E-mail
carolina.rosende@udc.es
Lecturers
Alonso Tajes, Francisco
Carballo Díaz, Juan Luis
Coronado Carvajal, Carmen
Gil Manso, Pedro
Gonzalez Martin, M. Cristina
López López, Daniel
Miguens Vázquez, Xoán
Mosquera Fernandez, Abian
Movilla Fernandez, Maria Jesus
Pérez García, Sergio
Pértega Díaz, Sonia
Pombo Fernandez, Manuel Jose
Raposo Vidal, Isabel
Romero Soto, Manuel
Rosende Bautista, Carolina
Saleta Canosa, Jesus Luis
Santalla Borreiros, Fátima
Seoane Pillado, María Teresa
Sobrido Prieto, María
Souto Gestal, Antonio
E-mail
francisco.alonso.tajes@udc.es
juan.carballo1@udc.es
carmen.coronado@udc.es
pedro.gil.manso@udc.es
cristina.gmartin@udc.es
daniel.lopez.lopez@udc.es
xoan.miguens.vazquez@udc.es
abian.mosquera.fernandez@udc.es
maria.jesus.movilla@udc.es
sergio.perez.garcia@udc.es
s.pertega@udc.es
manuel.pombo@udc.es
isabel.raposo.vidal@udc.es
manuel.romero.soto@udc.es
carolina.rosende@udc.es
jesus.luis.saleta.canosa@udc.es
f.santalla@udc.es
maria.teresa.seoane.pillado@udc.es
maria.sobrido@udc.es
antonio.souto@udc.es
Web http://moodle.udc.es
General description Proxecto ou Traballo de Fin de Grao consta de 6 ECTS que se realizará no 2º cuadrimestre de 4º curso. Por tanto, os estudos de Grao de Podoloxía concluirán coa elaboración e defensa do Proxecto ou Traballo de Fin de Grao que estará orientado á avaliación das competencias asociadas ó título, tal como prevé o RD 1393/2007 e a Orde CIN/728/2009 polos que se establecen os requisitos para a verificación dos títulos universitarios oficiais que habilitan para o exercicio da profesión Podólogo. Materia transversal cuxo traballo se realizará asociado a distintas materias, co obxectivo de integrar os coñecementos, habilidades, destrezas, valores e actitudes adquiridos durante o itinerario curricular do alumno. A UDC e a memoria del Título de Grao en Podoloxía establecen que os estudantes poden matricularse no TFG unha vez exista constancia fidedigna de que superou un total de 180 ECTS, incluídos todos os da primeira metade del plan de estudos.
Contingency plan
(*)The teaching guide is the document in which the URV publishes the information about all its courses. It is a public document and cannot be modified. Only in exceptional cases can it be revised by the competent agent or duly revised so that it is in line with current legislation.
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes