Vista para imprimir Exportar a pdf
Identifying Data 2019/20
Subject (*) Work Placement III Code 653G01211
Study programme
Grao en Terapia Ocupacional
Descriptors Cycle Period Year Type Credits
Graduate 2nd four-month period
Second Obligatory 5
Language
Spanish
Teaching method Face-to-face
Prerequisites
Department Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Ciencias da Saúde
Coordinador
Groba Gonzalez, Betania
E-mail
b.groba@udc.es
Lecturers
Alonso Cadavid, Andrea
Gándara Gafo, Berta
Germán Abad, Tatiana
Groba Gonzalez, Betania
Luaces Gudin, Rufino David
Pousada Garcia, Thais
Rama Fandiño, José Antonio
Rosende Celeiro, Iván de
Trillo Costa, Javier
Vázquez Otero, Alba María
E-mail
andrea.alonso@udc.es
berta.gandara.gafo@udc.es
tatiana.german.abad@udc.es
b.groba@udc.es
david.luaces.gudin@udc.es
thais.pousada.garcia@udc.es
jose.rama.fandino@udc.es
ivan.de.rosende.celeiro@udc.es
javier.tcosta@udc.es
alba.vazquez.otero@udc.es
Web
General description Esta materia pretende, mediante prácticas diarias dirixidas, desenvolver as competencias que permitan ao alumnado comprender e aplicar os coñecementos relacionados coa práctica clínica e/ou comunitaria da Terapia Ocupacional nos momentos do ciclo vital da infancia e a adolescencia. Descriptor: Estadías prácticas para aplicar teorías, fundamentos, metodoloxías, técnicas, avaliacións e valoracións de Terapia Ocupacional, traballando adecuadamente en equipo e desenvolvendo as funcións e destrezas propias deste profesional en diferentes entornos, centros, hospitais, institucións e grupos sociais e poboacións.
Contingency plan
(*)The teaching guide is the document in which the URV publishes the information about all its courses. It is a public document and cannot be modified. Only in exceptional cases can it be revised by the competent agent or duly revised so that it is in line with current legislation.