Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Química
 Asignaturas
  Química Orgánica 2
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Química Orgánica 2 Código 610G01027
Titulación
Grao en Química
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Segundo Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Química
Coordinación
Ojea Cao, Vicente
Correo electrónico
vicente.ojea@udc.es
Profesorado
García Romero, Marcos Daniel
Jimenez Gonzalez, Carlos
Martinez Cebeira, Monstserrat
Ojea Cao, Vicente
Riveiros Santiago, Ricardo
Rodriguez Gonzalez, Jaime
Ruiz Pita-Romero, Maria
Sarandeses Da Costa, Luis Alberto
Correo electrónico
marcos.garcia1@udc.es
carlos.jimenez@udc.es
monserrat.martinez.cebeira@udc.es
vicente.ojea@udc.es
ricardo.riveiros@udc.es
jaime.rodriguez@udc.es
maria.ruiz.pita-romero@udc.es
luis.sarandeses@udc.es
Web
Descrición xeral A materia Química Orgánica 2 é unha continuación na enseñanza da Química Organica impartida en Química Orgánica 1. Nesta materia continuase o estudio da estructura e reactividade dos compostos orgánicos clasificados por grupos funcionais.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes