Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Química
 Asignaturas
  Laboratorio de Química
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Laboratorio de Química Código 610G01032
Titulación
Grao en Química
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Segundo Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Prerrequisitos
Departamento Química
Coordinación
Prieto Blanco, Maria del Carmen
Correo electrónico
m.c.prieto.blanco@udc.es
Profesorado
García Romero, Marcos Daniel
Lopez Mahia, Purificacion
Martinez Cebeira, Monstserrat
Ojea Cao, Vicente
Peinador Veira, Carlos
Prieto Blanco, Maria del Carmen
Rodriguez Gonzalez, Jaime
Ruiz Pita-Romero, Maria
Correo electrónico
marcos.garcia1@udc.es
purificacion.lopez.mahia@udc.es
monserrat.martinez.cebeira@udc.es
vicente.ojea@udc.es
carlos.peinador@udc.es
m.c.prieto.blanco@udc.es
jaime.rodriguez@udc.es
maria.ruiz.pita-romero@udc.es
Web
Descrición xeral A materia pretende proporcionar os coñecementos e as habilidades necesarias para a determinación experimental de propiedades fisicoquímicas básicas e a elucidación estrutural dos compostos químicos mediante a aplicación de técnicas espectrométricas, espectroscópicas e electroquímicas
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes