Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Química
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2016/17
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 610G01043
Titulación
Grao en Química
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Cuarto Obrigatoria 15
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Química Analítica
Química Física e Enxeñaría Química 1
Química Fundamental
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Andrade Garda, Jose Manuel
Avecilla Porto, Fernando Francisco
Barriada Pereira, José Luis
Beceiro Gonzalez, Maria Elisa
Blas Varela, Andrés M. de
Canle López, Moisés
Carlosena Zubieta, Alatzne
Castro Garcia, Socorro
Esteban Gomez, David
Fernandez Lopez, Alberto A.
Fernandez Sanchez, Jesus Jose
García Romero, Marcos Daniel
Gonzalez Castro, Maria Jose
Herrero Rodriguez, Roberto
Jimenez Gonzalez, Carlos
Kennes , Christian
Lopez Mahia, Purificacion
Martinez Cebeira, Monstserrat
Moreda Piñeiro, Jorge
Perez Sestelo, Jose
Platas Iglesias, Carlos
Rodriguez Barro, Pilar
Rodriguez Blas, Maria Teresa
Rodriguez Gonzalez, Jaime
Sanchez Andujar, Manuel
Santaballa Lopez, Juan Arturo
Soto Ferreiro, Rosa Maria
Turnes Carou, Maria Isabel
Vazquez Garcia, Digna
Correo electrónico
jose.manuel.andrade@udc.es
fernando.avecilla@udc.es
jose.barriada@udc.es
elisa.beceiro.gonzalez@udc.es
andres.blas@udc.es
moises.canle@udc.es
alatzne.carlosena@udc.es
socorro.castro.garcia@udc.es
david.esteban@udc.es
alberto.fernandez@udc.es
jesus.fernandezs@udc.es
marcos.garcia1@udc.es
m.j.gonzalez.castro@udc.es
r.herrero@udc.es
carlos.jimenez@udc.es
c.kennes@udc.es
purificacion.lopez.mahia@udc.es
monserrat.martinez.cebeira@udc.es
jorge.moreda@udc.es
jose.perez.sestelo@udc.es
carlos.platas.iglesias@udc.es
pilar.rbarro@udc.es
teresa.rodriguez.blas@udc.es
jaime.rodriguez@udc.es
m.andujar@udc.es
arturo.santaballa@udc.es
rosa.soto.ferreiro@udc.es
isabel.turnes@udc.es
d.vazquezg@udc.es
Web http://http://ciencias.udc.es/index.php/estudos/grao-en-quimica
Descrición xeral O Traballo de Fin de Grao (TFG) supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo concreto - teórico ou experimental -, pero non exclusivamente de recopilación bibliográfica, baixo a supervisión de un ou dous directores, a elexir de entre unha relación feita pública anualmente. Esta materia posibilita ao alumno a integración dos coñecementos e habilidades adquiridos durante os seus estudos de Grao, con espíritu crítico e autonomía. Asimesmo, permite avaliar a madurez do alumno respeto ao manexo de fontes bibliográficas e a súa capacidade de presentación de resultados, utilizando un diseño e linguaxe apropiados, oral e escrito. Os temas concretos dos traballos daranse a coñecer ao principio do primeiro cuadrimestre de cada curso académico. A oferta dependerá dos alumnos matriculados e a dispoñibilidade de profesores para dirixilos, e estarán relacionados cos contidos formativos recibidos, así como as capacidades, competencias e habilidades adquiridas durante o período de docencia no grao. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ El Trabajo de Fin de Grado (TFG) supone la realización, por parte de cada estudiante y de forma individual, de un proyecto, una memoria o un estudio concreto, teórico o experimental, pero no exclusivamente de recopilación bibliográfica, bajo la supervisión de uno o dos directores, a elegir de una relación hecha pública anualmente. Esta asignatura posibilita al alumno la integración de los conocimientos y habilidades adquiridos durante sus estudios de grado, con espíritu crítico y autonomía. Además, permite evaluar la madurez del estudiante respecto al manejo de fuentes bibliográficas y su capacidad de presentación de resultados, utilizando un diseño y lenguaje apropiados, tanto oral como escrito. Los temas concretos de los trabajos se darán a conocer a comienzos del primer cuatrimestre de cada curso académico. La oferta dependerá del número de alumnos matriculados y la disponibilidad de profesores para dirigirlos. Estarán relacionados con los contenidos formativos recibidos, así como las capacidades, competencias y habilidades adquiridas durante el período de docencia del grado.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes