Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Química
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 610G01043
Titulación
Grao en Química
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Cuarto Obrigatoria 15
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Química
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Andrade Garda, Jose Manuel
Barriada Pereira, José Luis
Beceiro Gonzalez, Maria Elisa
Canle López, Moisés
Carlosena Zubieta, Alatzne
Castro Garcia, Socorro
Fernandez Lopez, Alberto A.
Fernandez Perez, Maria Isabel
Fernandez Sanchez, Jesus Jose
Garcia Dopico, Maria Victoria
García Romero, Marcos Daniel
Gonzalez Castro, Maria Jose
Herrero Rodriguez, Roberto
Iglesias Martinez, Emilia
Jimenez Gonzalez, Carlos
Lopez Mahia, Purificacion
Moreda Piñeiro, Jorge
Muniategui Lorenzo, Soledad
Peinador Veira, Carlos
Perez Sestelo, Jose
Quintela Lopez, Jose Maria
Riveiros Santiago, Ricardo
Rodriguez Barro, Pilar
Rodriguez Gonzalez, Jaime
Ruiz Bolaños, Isabel
Sanchez Andujar, Manuel
Soto Castiñeira, Manuel
Soto Ferreiro, Rosa Maria
Turnes Carou, Maria Isabel
Vazquez Garcia, Digna
Veiga Barbazan, Maria del Carmen
Correo electrónico
jose.manuel.andrade@udc.es
jose.barriada@udc.es
elisa.beceiro.gonzalez@udc.es
moises.canle@udc.es
alatzne.carlosena@udc.es
socorro.castro.garcia@udc.es
alberto.fernandez@udc.es
isabel.fernandez.perez@udc.es
jesus.fernandezs@udc.es
victoria.gdopico@udc.es
marcos.garcia1@udc.es
m.j.gonzalez.castro@udc.es
r.herrero@udc.es
emilia.iglesias@udc.es
carlos.jimenez@udc.es
purificacion.lopez.mahia@udc.es
jorge.moreda@udc.es
soledad.muniategui@udc.es
carlos.peinador@udc.es
jose.perez.sestelo@udc.es
jose.maria.quintela@udc.es
ricardo.riveiros@udc.es
pilar.rbarro@udc.es
jaime.rodriguez@udc.es
isabel.ruiz@udc.es
m.andujar@udc.es
m.soto@udc.es
rosa.soto.ferreiro@udc.es
isabel.turnes@udc.es
d.vazquezg@udc.es
m.carmen.veiga@udc.es
Web http://http://ciencias.udc.es/tfg-quimica
Descrición xeral (GALEGO) O Traballo de Fin de Grao (TFG) supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo concreto - teórico ou experimental -, pero non exclusivamente de recopilación bibliográfica, baixo a supervisión de un ou dous directores, a elexir de entre unha relación feita pública anualmente. Esta materia posibilita ao alumno a integración dos coñecementos e habilidades adquiridos durante os seus estudos de Grao, con espíritu crítico e autonomía. Asimesmo, permite avaliar a madurez do alumno respeto ao manexo de fontes bibliográficas e a súa capacidade de presentación de resultados, utilizando un diseño e linguaxe apropiados, oral e escrito. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (CASTELLANO) El Trabajo de Fin de Grado (TFG) supone la realización, por parte de cada estudiante y de forma individual, de un proyecto, una memoria o un estudio concreto, teórico o experimental, pero no exclusivamente de recopilación bibliográfica, bajo la supervisión de uno o dos directores, a elegir de una relación hecha pública anualmente. Esta asignatura posibilita al alumno la integración de los conocimientos y habilidades adquiridos durante sus estudios de grado, con espíritu crítico y autonomía. Además, permite evaluar la madurez del estudiante respecto al manejo de fuentes bibliográficas y su capacidad de presentación de resultados, utilizando un diseño y lenguaje apropiados, tanto oral como escrito. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (ENGLISH) The final degree dissertation (TFG) gives students an opportunity to demostrate their ability to independently carry out a experimental or theoretical project - but not just a bibliographic one - within a given chemistry-related topic, under the supervision of one or two supervisors. Along with applying the skills and knowledge acquired durig the degree, students must show their ability to independently work on own initiative and with critical thinking in order to formulate a chemistry-related problem, select relevant literature, apply methodologies, collect and process data, make critical assessments, conduct analyses and conclude on the questions raised in the project.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes