Teaching GuideTerm
Faculty of Law
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Subjects
  Contract Law
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Identifying Data 2019/20
Subject (*) Contract Law Code 612G01024
Study programme
Grao en Dereito
Descriptors Cycle Period Year Type Credits
Graduate 1st four-month period
Third Obligatory 6
Language
Spanish
Galician
Teaching method Face-to-face
Prerequisites
Department Dereito Privado
Dereito Público
Coordinador
Peña Lopez, Fernando
E-mail
fernando.pena@udc.es
Lecturers
Arevano Fuentes, Mº de la Cruz
Barrio Garcia, Gonzalo
Blanco Gonzalez, Aurelia
Díaz Teijeiro, Carlos María
Gayan Rodriguez, Eloy Miguel
Peña Lopez, Fernando
Rodríguez Martín-Retortillo, María del Carmen
Rodríguez-Losada Pérez-Montero, Juan
Vara Parra, Jose Joaquin
E-mail
m.arevano@udc.es
gonzalo.barrio@udc.es
aurelia.blanco@udc.es
carlos.diaz.teijeiro@udc.es
e.gayan@udc.es
fernando.pena@udc.es
maria.rodriguez.martin-retortillo@udc.es
j.rodriguez-losada@udc.es
joaquin.vara@udc.es
Web
General description A docencia que se imparte nesta materia persigue principalmente a adquisición polo estudante dun grado adecuado de coñecementos sobre o Dereito da Contratación. Concretamente, e por unha parte, as nocións xerais dos contratos: formación, elementos esenciais, eficacia, interpretación e forma. Por outra, e en especial, se estudan as garantías na contratación e os contratos en particular tanto desde o sector privado como desde o público.
Contingency plan
(*)The teaching guide is the document in which the URV publishes the information about all its courses. It is a public document and cannot be modified. Only in exceptional cases can it be revised by the competent agent or duly revised so that it is in line with current legislation.
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes