Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Programación I
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Programación I Código 614G01001
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Computación
Coordinación
Boveda alvarez, Maria del Carmen
Correo electrónico
carmen.boveda@udc.es
Profesorado
Arcay Varela, Bernardino
Boveda alvarez, Maria del Carmen
Castro Martinez, Alfonso
Garcia Martin, Esteban
Martinez Perez, Maria
Munteanu , Cristian Robert
Rabuñal Dopico, Juan Ramon
Correo electrónico
bernardino.arcay@udc.es
carmen.boveda@udc.es
alfonso.castro@udc.es
esteban.garcia@udc.es
maria.martinez@udc.es
c.munteanu@udc.es
juan.rabunal@udc.es
Web http://moodle.udc.es/
Descrición xeral Esta materia é unha introdución á programación, na que se ve como resolver problemas nunha linguaxe estructurada. Nela axúdase ao alumno a comprender os tipos e estruturas de datos básicos, ao mesmo tempo que se sentan as bases para deseñar correctamente un algoritmo. E para asentar os coñecementos fundamentáis da programación de forma máis rápida e óptima é necesario empregar unha linguaxe que sexa lexible, flexible,clara, na que se poida escribir o código de forma sinxela e limpa;por eso se traballa co Linguaxe Pascal ISO-10206, familiarizando o alumno co emprego dunha linguaxe que cumple cunha normativa estandar.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes