Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Informática Básica
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Informática Básica Código 614G01002
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Computación
Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Fariña Martinez, Antonio
Correo electrónico
antonio.farina@udc.es
Profesorado
Bernardo Roca, Guillermo de
Condori Fernández, Olinda Nelly
Cortiñas Álvarez, Alejandro
Fariña Martinez, Antonio
Fernández Blanco, Enrique
Fernández Lozano, Carlos
Gonzalez Lopez, Miguel
Iglesia Iglesias, Daniel Ismael
Ladra González, Susana
López Rodríguez, Juan Ramon
López Taboada, Guillermo
Losada Perez, Jose
Munteanu , Cristian Robert
Parama Gabia, Jose Ramon
Pazos Sierra, Alejandro
Rey Expósito, Roberto
Saavedra Places, María de los Angeles
Vazquez Araujo, Francisco Javier
Correo electrónico
guillermo.debernardo@udc.es
n.condori.fernandez@udc.es
alejandro.cortinas@udc.es
antonio.farina@udc.es
enrique.fernandez@udc.es
carlos.fernandez@udc.es
miguel.gonzalez.lopez@udc.es
daniel.iglesia@udc.es
susana.ladra@udc.es
juan.ramon.lopez@udc.es
guillermo.lopez.taboada@udc.es
jose.losada@udc.es
c.munteanu@udc.es
jose.parama@udc.es
alejandro.pazos@udc.es
roberto.rey.exposito@udc.es
angeles.saavedra.places@udc.es
francisco.vazquez@udc.es
Web http://moodle.udc.es
Descrición xeral Esta materia aborda conceptos básicos sobre: o hardware computacional e a representación de información nos computadores, os sistemas operativos, as bases de datos, e as redes de comunicacións.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes