Teaching GuideTerm
Faculty of Computer Science
Guía Provisional
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Informática Básica
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Informática Básica Código 614G01002
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Híbrida
Prerrequisitos
Departamento Ciencias da Computación e Tecnoloxías da Información
Computación
Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Fariña Martinez, Antonio
Correo electrónico
antonio.farina@udc.es
Profesorado
Bernardo Roca, Guillermo de
Cerdeira Pena, Ana Belen
Fariña Martinez, Antonio
Fernández Blanco, Enrique
Freire Castro, Borja
Gonzalez Lopez, Miguel
Iglesia Iglesias, Daniel Ismael
Lopez Mato, Javier
López Rodríguez, Juan Ramon
Losada Perez, Jose
Morán Fernández, Laura
Padron Gonzalez, Emilio Jose
Pazos Sierra, Alejandro
Pedreira Souto, Maria de las Nieves
Rouco Maseda, Jose
Vazquez Araujo, Francisco Javier
Correo electrónico
guillermo.debernardo@udc.es
ana.cerdeira@udc.es
antonio.farina@udc.es
enrique.fernandez@udc.es
borja.freire1@udc.es
miguel.gonzalez.lopez@udc.es
daniel.iglesia@udc.es
javier.lopezm@udc.es
juan.ramon.lopez@udc.es
jose.losada@udc.es
laura.moranf@udc.es
emilio.padron@udc.es
alejandro.pazos@udc.es
nieves.pedreira@udc.es
jose.rouco@udc.es
francisco.vazquez@udc.es
Web http://moodle.udc.es
Descrición xeral Esta materia aborda conceptos básicos sobre: o hardware computacional e a representación de información nos computadores, os sistemas operativos, as bases de datos, e as redes de comunicacións.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos - Non se farán cambios. 2. Metodoloxías * Metodoloxías de ensino que se manteñen * Metodoloxías de ensino que cambian - Sesión maxistral: Esta materia xa dispón dun grupo de teoría “non presencial” (por Teams de forma síncrona e/ou vídeos asíncronos) dende o inicio do curso. En caso de necesitade, impartiríanse os demais grupos tamén en modalidade “non presencial”. - Prácticas de laboratorio: A organización inicial das prácticas exclusivamente “presencial”. En caso de necesidade, pasaríanse a modalidade “non presencial”: Isto é, a unha combinación de sesións de Teams on-line (síncronas) e vídeos (asíncronos), xunto con titorías individuais e/ou grupais vía Teams. - Proba mixta: De ser preciso, pasaría de ser presencial a modalidade non presencial (p.ex. vía tests de Moodle). 3. Mecanismos de atención personalizada aos estudantes - Sen cambios 4. Modificacións na avaliación - Non hai cambios, excepto que as probas "presenciais" poderían realizarse en modo "non presencial" empregando as plataformas "Moodle" e / ou "Teams". * Observacións de avaliación: - Non hai observacións. 5. Modificacións da bibliografía ou webografía - Non hai ningún cambio.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes