Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Informática Básica
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2022/23
Asignatura (*) Informática Básica Código 614G01002
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias da Computación e Tecnoloxías da Información
Computación
Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Fariña Martinez, Antonio
Correo electrónico
antonio.farina@udc.es
Profesorado
Álvarez González, Marco Antonio
Andión Fernández, José Manuel
Bernardo Roca, Guillermo de
Castro Castro, Paula Maria
Cerdeira Pena, Ana Belen
Fariña Martinez, Antonio
Fernández Blanco, Enrique
Gonzalez Lopez, Miguel
Gutiérrez Asorey, Pablo
López Rodríguez, Juan Ramon
López Taboada, Guillermo
López Varela, Emilio
Morán Fernández, Laura
Padron Gonzalez, Emilio Jose
Pedreira Souto, Maria de las Nieves
Rivera Dourado, Martiño
Vazquez Araujo, Francisco Javier
Correo electrónico
marco.antonio.agonzalez@udc.es
jose.manuel.andion@udc.es
guillermo.debernardo@udc.es
paula.castro@udc.es
ana.cerdeira@udc.es
antonio.farina@udc.es
enrique.fernandez@udc.es
miguel.gonzalez.lopez@udc.es
pablo.gutierrez@udc.es
juan.ramon.lopez@udc.es
guillermo.lopez.taboada@udc.es
e.lopezv@udc.es
laura.moranf@udc.es
emilio.padron@udc.es
nieves.pedreira@udc.es
martino.rivera.dourado@udc.es
francisco.vazquez@udc.es
Web http://campusvirtual.udc.gal
Descrición xeral Esta materia aborda conceptos básicos sobre: o hardware computacional e a representación de información nos computadores, os sistemas operativos, as bases de datos, e as redes de comunicacións.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes