Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Tecnoloxía Electrónica
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Tecnoloxía Electrónica Código 614G01005
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Prerrequisitos
Departamento Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Bregains Rodriguez, Julio Claudio
Correo electrónico
julio.bregains@udc.es
Profesorado
Barreiro Alvarez, Manuel
Bregains Rodriguez, Julio Claudio
Castro Castro, Paula Maria
Domínguez Bolaño, Tomás
Fresnedo Arias, Óscar
García Naya, José Antonio
González Coma, José Pablo
Gonzalez Lopez, Miguel
Lamas Seco, Jose Juan
Vazquez Araujo, Francisco Javier
Correo electrónico
manuel.barreiro@udc.es
julio.bregains@udc.es
paula.castro@udc.es
tomas.bolano@udc.es
oscar.fresnedo@udc.es
jose.garcia.naya@udc.es
jose.gcoma@udc.es
miguel.gonzalez.lopez@udc.es
jose.juan.lamas.seco@udc.es
francisco.vazquez@udc.es
Web http://moodle.udc.es/
Descrición xeral Principios físicos dos semicondutores e familias lóxicas. Dispositivos electrónicos e fotónicos. Circuítos electrónicos.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes