Teaching GuideTerm
Faculty of Computer Science
Guía Provisional
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Tecnoloxía Electrónica
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Tecnoloxía Electrónica Código 614G01005
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Híbrida
Prerrequisitos
Departamento Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Bregains Rodriguez, Julio Claudio
Correo electrónico
julio.bregains@udc.es
Profesorado
Barreiro Alvarez, Manuel
Bregains Rodriguez, Julio Claudio
Castro Castro, Paula Maria
García Naya, José Antonio
Gonzalez Lopez, Miguel
Lamas Seco, Jose Juan
Laport López, Francisco
Vazquez Araujo, Francisco Javier
Correo electrónico
manuel.barreiro@udc.es
julio.bregains@udc.es
paula.castro@udc.es
jose.garcia.naya@udc.es
miguel.gonzalez.lopez@udc.es
jose.juan.lamas.seco@udc.es
francisco.laport@udc.es
francisco.vazquez@udc.es
Web http://moodle.udc.es/
Descrición xeral Principios físicos dos semicondutores e familias lóxicas. Dispositivos electrónicos e fotónicos. Circuítos electrónicos.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos. – Non se realizarán cambios. 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen – Sesión maxistral. – Prácticas de laboratorio (computa na avaliación). – Solución de problemas (computa na avaliación). – Proba mixta (computa na avaliación). *Metodoloxías docentes que se modifican – Sesións adicionais a través de Teams: Clases maxistrais, Resolucións de problemas (TGR), Clases de laboratorio para resolver dúbidas. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado – Correo electrónico: Diariamente. De uso pra facer consultas ou solicitar encontros virtuais para resolver dúbidas. – Teams: para atencións das titorías nas franxas establecidas para a materia no calendario de aulas da facultade; e para atencións fóra da devandita franxa, nos horarios establecidos explicitamente por algúns dos profesores da materia. 4. Modificacións na avaliación – Non se realizarán cambios (20% das prácticas de laboratorio, 40% dos seminarios de TGR, e 40% da proba mixta). *Observacións de avaliación: na avaliación dos seminarios e a proba mixta, poderá utilizarse o mesmo mecanismo (tests no moodle). 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía – Non se realizarán cambios.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes