Teaching GuideTerm
Faculty of Computer Science
Guía Provisional
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Estatística
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Estatística Código 614G01008
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Inglés
Modalidade docente Híbrida
Prerrequisitos
Departamento Matemáticas
Coordinación
Francisco Fernandez, Mario
Correo electrónico
mario.francisco@udc.es
Profesorado
Aneiros Perez, German
Costa Bouzas, Julian
Fernández Casal, Rubén
Francisco Fernandez, Mario
García Jurado, Ignacio
Lorenzo Freire, Silvia
Noceda Dávila, Diego
Presedo Quindimil, Manuel Antonio
Correo electrónico
german.aneiros@udc.es
julian.costa@udc.es
ruben.fcasal@udc.es
mario.francisco@udc.es
ignacio.garcia.jurado@udc.es
silvia.lorenzo@udc.es
diego.noceda@udc.es
manuel.antonio.presedo.quindimil@udc.es
Web
Descrición xeral Estatística descritiva. Análise exploratoria de datos. Probabilidade. Modelos de probabilidade. Inferencia estatística.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Non se realizarán cambios 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteen Mantéñense todas as metodoloxías docentes (sesión maxistral, prácticas de laboratorio, seminario e proba mixta), cambiando unicamente os mecanismos de atención personalizada ao alumnado, que consistirán en vídeo-titoriais, clases virtuais e titorías virtuais *Metodoloxías docentes que se modifican Ningunha 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado Moodle, 1-2 veces por semana para proporcionar o material, consistente en apuntes, video-titoriais ou vídeos das clases Teams, 2-3 veces por semana (para titorías virtuais ou clases virtuais) 4. Modificacións na avaliación Non haberá modificacións na avaliación, salvo que esta realizarase utilizando as ferramentas Moodle e Teams *Observacións de avaliación: 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Non hai modificacións
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes