Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias da Educación
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Educación Infantil
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 652G01045
Titulación
Grao en Educación Infantil
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos 1. Para formalizar a matrícula do TFG, o alumnado poderá ter pendentes como máximo 78 créditos para completar os estudos, incluídos os correspondentes ao TFG, e deberá matricularse tamén de todas as materias necesarias para rematar o plan de estudos do Grao. 2. Para defender o Traballo de Fin de Grao é necesario ter superadas todas as materias do Plan de Estudos, e mais ter o informe favorable da dirección académica do mesmo.
Departamento Didácticas Específicas e Métodos de Investigación e Diagnóstico en Educación
Pedagoxía e Didáctica
Psicoloxía
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Arufe Giraldez, Victor
Barca Enríquez, Eduardo
Calviño Santos, Guillermo Francisco
Cano López, Pablo
Castro Rodríguez, Mª Montserrat
Chao Fernandez, Rocio
Cotelo Guerra, Dolores
Couto Cantero, Pilar
Depalma Ungaro, Renee
Diéguez Cequiel, Uxío-Breogán
Espiñeira Bellon, Eva Maria
Estévez Blanco, Iris
Fernandez Prieto, Marta
García Cabeza, Belen
García De la Torre, Maria del Pilar
García Morís, Roberto
Golías Pérez, Yolanda
Gómez Sánchez, Tania Fátima
Gomez Taibo, Maria Luisa
Gonzalez Sanmamed, Mercedes
Gonzalez Seijas, Rosa Maria
Lasa Álvarez, María Begoña
López Larrosa, Silvia
Losada Puente, Luisa
Mato Vázquez, Mª Dorinda
Mendiri Ruiz de Alda, Paula Maria
Muriano Rodríguez, María Montserrat
Otero Otero, Patricia
Porto Rioboo, Ana Maria
Rebollo Quintela, Nuria
Rodriguez Martinez, Susana
Rosa Napal, Francisco César
Rouco Ferreiro, Javier Francisco
Sanchez Blanco, Concepcion
Sobrino Freire, Iria
Torre Fernandez, Enrique de la
Torres Santomé, Jurjo
Varela Garrote, Lara
Vega Marcote, Pedro
Vieiro Iglesias, Maria del Pilar
Correo electrónico
v.arufe@udc.es
e.barcae@udc.es
guillermo.calvino@udc.es
pablo.cano@udc.es
maria.castror@udc.es
rocio.chao@udc.es
dolores.cotelo@udc.es
pilar.couto@udc.es
r.depalma@udc.es
uxio.breogan.dieguez.cequiel@udc.es
eva.espineira@udc.es
iris.estevezb@udc.es
marta.prieto1@udc.es
belen.garcia.cabeza@udc.es
pilar.gdelatorre@udc.es
roberto.garcia.moris@udc.es
y.golias@udc.es
tania.fatima.gomez.sanchez@udc.es
luisa.gomez.taibo@udc.es
mercedes.gonzalez.sanmamed@udc.es
rosa.maria.gonzalez.seijas@udc.es
b.lasa@udc.es
silvia.lopez.larrosa@udc.es
luisa.losada@udc.es
m.matov@udc.es
paula.mendiri@udc.es
montserrat.muriano@udc.es
patricia.otero.otero@udc.es
ana.prioboo@udc.es
nuria.rebollo@udc.es
susana.rodriguez1@udc.es
francisco.rnapal@udc.es
javier.rouco@udc.es
concepcion.sanchez.blanco@udc.es
iria.sobrino@udc.es
enrique.torref@udc.es
jurjo.torres@udc.es
lara.varela@udc.es
pedro.vega.marcote@udc.es
pilar.vieiro@udc.es
Web
Descrición xeral O Regulamento para a elaboración do Traballo de Fin de Grao na Facultade de Ciencias da Educación, establece que o TFG debe reflectir as competencias específicas do Practicum, así como as propias do resto de materias do grao, e promover a sostibilidade. O TFG supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo concreto baixo a supervisión da dirección académica asignada. Neste traballo deben integrarse e desenvolverse os contidos formativos recibidos, así como as capacidades, competencias e habilidades adquiridas durante o período de docencia do grao, e en concreto: a capacidade para a búsqueda, xestión, organización e interpretación de datos relevantes- da súa área de estudo- co obxecto de emitir xuízos que inclúan unha reflexión sobre temas relevantes de índole social, científica, tecnolóxica ou ética, e facilitar o desenvolvemento dun pensamento e xuizo crítico, lóxico e creativo. Trátase dunha materia de 6 créditos, o que se corresponde con 150 horas de traballo para o alumnado. Dadas as características da materia a porcentaxe do horas de traballo presencial será acordada en última instancia pola persoa/s encargada/s de dirixir o traballo fin de grao, establecéndose como obrigatorio que cada alumno/a realice polo menos tres titorías presenciais.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Sen trocos 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Traballos tutelados *Metodoloxías docentes que se modifican Presentación oral: Para a exposición o alumnado elaborará unha vídeo-presentación a través de PowerPoint coa correspondente explicación comentada en audio integrada, disporá dun tempo de 15 minuto. A vídeo-presentación será subida a Stream para darlle acceso ao tribunal de avaliación correspondente. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado Realizarase a través de correo electrónico e Microsoft Teams 4. Modificacións na avaliación Sen trocos 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Sen trocos
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes