Teaching GuideTerm
Faculty of Educational Studies
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Educación Primaria
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 652G02044
Titulación
Grao en Educación Primaria
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 6
Idioma
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos 1. Para formalizar a matrícula do TFG, o alumnado poderá ter pendentes como máximo 78 créditos para completar os estudos, incluídos os correspondentes ao TFG, e deberá matricularse tamén de todas as materias necesarias para rematar o plan de estudos do Grao. 2. Para defender o Traballo de Fin de Grao é necesario ter superadas todas as materias do Plan de Estudos, e mais ter o informe favorable da dirección académica do mesmo.
Departamento Didácticas Específicas e Métodos de Investigación e Diagnóstico en Educación
Pedagoxía e Didáctica
Psicoloxía
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Arufe Giraldez, Victor
Bobadilla Pérez, María
Brenlla Blanco, Juan Carlos
Bueno Aguilar, Juan Jose
Bugallo Rodríguez, Ánxela
Cano López, Pablo
Carballal Miñan, Patricia
Carretero García, Miriam
Castro Rodríguez, Mª Montserrat
Chao Fernández, Aurelio
Cuevas Gonzalez, Lino Manuel
Diéguez Cequiel, Uxío-Breogán
Espido Bello, Xosefa Eva
Ferradás Canedo , María del Mar
Ferreira Boo, María del Carmen
Fraguela Vale, Raul
Freire Rodríguez, Carlos
Fuentes Silveira, María Jesús
Gabriel Fernandez, Narciso de
Garcia Barros, Susana
García Morís, Roberto
Gómez Sánchez, Tania Fátima
Gomez Taibo, Maria Luisa
Iglesias Salvado, Jose Luis
Magdalena Vidal, Maria Victoria
Muriano Rodríguez, María Montserrat
Naya Riveiro, Maria Cristina
Nuñez Mayan, Maria Teresa
Pardo de Neyra Fernández-Couso, Xulio
Paz Villasenín, Carlos Isolino de
Ríos de Deus, María Paula
Rivadulla López, Juan Carlos
Rodicio Garcia, Maria Luisa
Rosa Napal, Francisco César
Sanchez Bello, Ana
Santamaría Recio, María Celina
Soneira Calvo, Carlos
Suarez Brandariz, Roberto
Torre Fernandez, Enrique de la
Valle Arias, Antonio
Zapico Barbeito, Mª Helena
Correo electrónico
v.arufe@udc.es
m.bobadilla@udc.es
juan.brenlla@udc.es
juan.j.buenoa@udc.es
anxela.bugallo@udc.es
pablo.cano@udc.es
patricia.carballal@udc.es
miriam.carretero@udc.es
maria.castror@udc.es
aurelio.chao@udc.es
lino.cuevas@udc.es
uxio.breogan.dieguez.cequiel@udc.es
eva.espido.bello@udc.es
mar.ferradasc@udc.es
m.fboo@udc.es
raul.fraguela@udc.es
carlos.freire.rodriguez@udc.es
m.j.fuentes@udc.es
narciso.de.gabriel@udc.es
susana.gbarros@udc.es
roberto.garcia.moris@udc.es
tania.fatima.gomez.sanchez@udc.es
luisa.gomez.taibo@udc.es
jose.luis.iglesias@udc.es
victoria.magdalena@udc.es
montserrat.muriano@udc.es
cristina.naya@udc.es
teresa.nunez.mayan@udc.es
xulio.pardodeneyra@udc.es
c.de.paz@udc.es
paula.rios.dedeus@udc.es
juan.rivadulla@udc.es
m.rodicio@udc.es
francisco.rnapal@udc.es
ana.sanchez.bello@udc.es
celina.santamaria@udc.es
carlos.soneira@udc.es
r.sbrandariz@udc.es
enrique.torref@udc.es
antonio.valle@udc.es
helena.zapico@udc.es
Web
Descrición xeral O Regulamento para a elaboración do Traballo de Fin de Grao na Facultade de Ciencias da Educación, establece que o TFG debe reflectir as competencias específicas do Practicum, así como as propias do resto de materias do grao, e promover a sustentabilidade. O TFG supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo concreto baixo a supervisión da dirección académica asignada. Neste traballo deben integrarse e desenvolverse os contidos formativos recibidos, así como as capacidades, competencias e habilidades adquiridas durante o período de docencia do grao, e en concreto: a capacidade para a búsqueda, xestión, organización e interpretación de datos relevantes- da súa área de estudo- co obxecto de emitir xuízos que inclúan unha reflexión sobre temas relevantes de índole social, científica, tecnolóxica ou ética, e facilitar o desenvolvemento dun pensamento e xuizo crítico, lóxico e creativo. Trátase dunha materia de 6 créditos, o que se corresponde con 150 horas de traballo para o alumnado. Dadas as características da materia a porcentaxe do horas de traballo presencial será acordada en última instancia pola persoa/s encargada/s de dirixir o Traballo de Fin de Grao, establecéndose como obrigatorio que cada alumno/a realice polo menos tres titorías presenciais.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Sen trocos 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Traballos tutelados *Metodoloxías docentes que se modifican Presentación oral: Para a exposición o alumnado elaborará unha vídeo-presentación a través de PowerPoint coa correspondente explicación comentada en audio integrada, disporá dun tempo de 15 minuto. A vídeo-presentación será subida a Stream para darlle acceso ao tribunal de avaliación correspondente. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado Realizarase a través de correo electrónico e Microsoft Teams 4. Modificacións na avaliación Sen trocos 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Sen trocos
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes