Teaching GuideTerm
Faculty of Educational Studies
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Logopedia
 Asignaturas
  Traballo de fin de Grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo de fin de Grao Código 652G04046
Titulación
Grao en Logopedia
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 10
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos 1. Para formalizar a matrícula do TFG, o alumnado poderá ter pendentes como máximo 78 créditos para completar os estudos, incluídos os correspondentes ao TFG, e deberá matricularse tamén de todas as materias necesarias para rematar o plan de estudos do Grao. 2. Para defender o Traballo de Fin de Grao é necesario ter superadas todas as materias do Plan de Estudos, e mais ter o informe favorable da dirección académica do mesmo.
Departamento Bioloxía
Didácticas Específicas e Métodos de Investigación e Diagnóstico en Educación
Fisioterapia, Medicina e Ciencias Biomédicas
Pedagoxía e Didáctica
Psicoloxía
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Arufe Gonda, María del Carmen
Duran Bouza, Montserrat
García Fernández, Manuel
Garcia Real, Teresa Juana
Gomez Taibo, Maria Luisa
Gonzalez Fernandez, Maria angeles
Laffon Lage, Blanca
Lamas Gonzalez, Juan Ramon
Lodeiro Fernández, Leire
López Amado, Manuel
Losada Puente, Luisa
Peralbo Uzquiano, Manuel
Risso Migues, Alicia Gloria
Rivadulla Fernandez, Juan Casto
Rodríguez Machado, Eduardo Rafael
Valdiglesias García, Vanessa
Vázquez Barro, Juan Carlos
Vazquez Grobas, Maria Amparo
Vieiro Iglesias, Maria del Pilar
Correo electrónico
maria.arufe@udc.es
montserrat.duran.bouza@udc.es
manuel.garcia.fernandez@udc.es
teresa.greal@udc.es
luisa.gomez.taibo@udc.es
maria.angeles.gonzalez@udc.es
blanca.laffon@udc.es
juan.lamas@udc.es
leire.lodeiro@udc.es
m.lopeza@udc.es
luisa.losada@udc.es
manuel.peralbo@udc.es
alicia.risso@udc.es
casto.rivadulla@udc.es
e.rodriguez.machado@udc.es
vanessa.valdiglesias@udc.es
juan.carlos.vazquez.barro@udc.es
amparo.vazquez@udc.es
pilar.vieiro@udc.es
Web
Descrición xeral O Regulamento para a elaboración do Traballo de Fin de Grao na Facultade de Ciencias da Educación, establece que o TFG debe reflectir as competencias específicas do Practicum, así como as propias do resto de materias do grao, e promover a sostibilidade. O TFG supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo concreto baixo a supervisión da dirección académica asignada. Neste traballo deben integrarse e desenvolverse os contidos formativos recibidos, así como as capacidades, competencias e habilidades adquiridas durante o período de docencia do grao, e en concreto: a capacidade para a búsqueda, xestión, organización e interpretación de datos relevantes- da súa área de estudo- co obxecto de emitir xuízos que inclúan unha reflexión sobre temas relevantes de índole social, científica, tecnolóxica ou ética, e facilitar o desenvolvemento dun pensamento e xuizo crítico, lóxico e creativo. Trátase dunha materia de 10 créditos, o que se corresponde con 250 horas de traballo para o alumnado. Dadas as características da materia a porcentaxe do horas de traballo presencial será acordada en última instancia pola persoa/s encargada/s de dirixir o Traballo de Fin de Grao, establecéndose como obrigatorio que cada alumno/a realice polo menos tres titorías presenciais.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Sen trocos 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Traballos tutelados *Metodoloxías docentes que se modifican Presentación oral: Para a exposición o alumnado elaborará unha vídeo-presentación a través de PowerPoint coa correspondente explicación comentada en audio integrada, disporá dun tempo de 15 minutos. A vídeo-presentación será subida a Stream para darlle acceso ao tribunal de avaliación correspondente. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado Realizarase a través de correo electrónico e Microsoft Teams 4. Modificacións na avaliación Sin trocos *Observacións de avaliación: 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Sin trocos
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes