Guia docenteCurso
Facultad de Ciencias del Trabajo
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Mestrado Universitario en Prevención de Riscos Laborais e Riscos Comúns
 Asignaturas
  Prácticas externas
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Prácticas externas Código 760482016
Titulación
Mestrado Universitario en Prevención de Riscos Laborais e Riscos Comúns
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Mestrado Oficial 2º cuadrimestre
Primeiro Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Prerrequisitos
Departamento Ciencias da Navegación e Enxeñaría Mariña
Ciencias da Saúde
Dereito Público
Economía
Empresa
Enxeñaría Industrial
Enxeñaría Naval e Industrial
Matemáticas
Psicoloxía
Química
Coordinación
Garcia Nuñez, Moises Alberto
Correo electrónico
moises.alberto.garcia@udc.es
Profesorado
Alvarez Feal, Jose Carlos Juan
Avecilla Porto, Fernando Francisco
Bernabeu Piñeiro, Francisco
Calvo Rolle, Jose Luis
Canle López, Moisés
Díaz Díaz, Ana María
Fraguela Formoso, Jose Ángel
Garcia Nuñez, Moises Alberto
Gonzalez Filgueira, Gerardo
Lara Coira, Manuel
Lopez Arránz, Maria Asuncion
Louro Rodríguez, Julio
Reig Botella, Adela Milagro
Riveiros Santiago, Ricardo
Rodríguez Gómez, Benigno Antonio
Rodriguez-Vila Garcia, Beatriz
Villa Caro, Raul
Correo electrónico
carlos.alvarez@udc.es
fernando.avecilla@udc.es
francisco.bernabeu@udc.es
jose.rolle@udc.es
moises.canle@udc.es
ana.ddiaz@udc.es
j.a.fraguela@udc.es
moises.alberto.garcia@udc.es
gerardo.gonzalez@udc.es
manuel.lara.coira@udc.es
a.larranz@udc.es
julio.louro@udc.es
adela.reig@udc.es
ricardo.riveiros@udc.es
benigno.rodriguez@udc.es
b.rodriguez-vila@udc.es
raul.villa@udc.es
Web http://www.fct.udc.es
Descrición xeral O desenvolvemento das Prácticas Externas terá como finalidade a posta en práctica polos alumnos dos coñecementos, destrezas e habilidades adquiridos ao longo do Máster. Consiste na realización de prácticas mediante un sistema de permanencia regulada nunha empresa, organismo ou institución administrativa, económica ou profesional, de carácter público ou privado así como na elaboración dunha memoria na que se plasme a experiencia da realización das mesmas. As prácticas teñen como obxectivo fundamental complementar a formación teórica dos estudantes e facilitar a súa inserción no mundo laboral. Permitirán a asimilación por parte dos estudantes da realidade institucional e empresarial da súa contorna no ámbito das súas respectivas profesións futuras cos seguintes fins, en particular: Formación integral no ámbito de estudo do título, equilibrando a formación teórica e a práctica. Adquisición das competencias propias do título. Obtención de experiencia profesional que facilite a empleabilidad e a inserción máis adecuada no mercado laboral. Desenvolvemento da capacidade de decisión, do espírito crítico e da capacidade de traballo en equipo.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes