Guia docenteCurso
Facultad de Ciencias del Trabajo
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Mestrado Universitario en Prevención de Riscos Laborais e Riscos Comúns
 Asignaturas
  Traballo de fin de Mestrado
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2017/18
Asignatura (*) Traballo de fin de Mestrado Código 760482017
Titulación
Mestrado Universitario en Prevención de Riscos Laborais e Riscos Comúns
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Mestrado Oficial 2º cuadrimestre
Primeiro Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Prerrequisitos
Departamento Ciencias da Navegación e Enxeñaría Mariña
Ciencias da Saúde
Dereito Público
Economía
Empresa
Enxeñaría Industrial
Enxeñaría Naval e Industrial
Matemáticas
Psicoloxía
Química
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Agullo Leal, Fernando
Alvarez Feal, Jose Carlos Juan
Avecilla Porto, Fernando Francisco
Bernabeu Piñeiro, Francisco
Carril Vázquez, Xosé Manuel
Castro Santos, Laura
Díaz Díaz, Ana María
Fraguela Formoso, Jose Ángel
Garcia Nuñez, Moises Alberto
Gonzalez Filgueira, Gerardo
Lara Coira, Manuel
Lopez Arránz, Maria Asuncion
Lopez Coira, Jose
López-Cortón Facal, Ana María
Riveiros Santiago, Ricardo
Rodriguez Guerreiro, Maria Jesus
Rodriguez-Vila Garcia, Beatriz
Villa Caro, Raul
Correo electrónico
fernando.agullo@udc.es
carlos.alvarez@udc.es
fernando.avecilla@udc.es
francisco.bernabeu@udc.es
xose.manuel.carril.vazquez@udc.es
laura.castro.santos@udc.es
ana.ddiaz@udc.es
j.a.fraguela@udc.es
moises.alberto.garcia@udc.es
gerardo.gonzalez@udc.es
manuel.lara.coira@udc.es
a.larranz@udc.es
j.lcoira@udc.es
ana.lopez-corton@udc.es
ricardo.riveiros@udc.es
maria.guerreiro@udc.es
b.rodriguez-vila@udc.es
raul.villa@udc.es
Web http://www.fct.udc.es
Descrición xeral O TFM supón a realización, por parte de cada estudante e de forma individual, dun proxecto, unha memoria ou un estudo orixinal baixo a supervisión dun ou máis directores. Neste traballo deben integrarse e desenvolverse os contidos formativos recibidos, así como as capacidades, as competencias e as habilidades adquiridas durante o período de docencia do Máster. O TFM deberá estar orientado a aplicar as competencias xerais asociadas ao título. En concreto, a capacitar para a resolución de problemas relacionados coa súa área de estudo, integrando coñecementos e formulando xuízos no marco dun pensamento ético e socialmente responsable, sendo claros na comunicación das conclusións dos seus estudos. O TFM debe ser defendido e avaliado unha vez téñase constancia fidedigna de que o estudante superou o resto dos créditos da titulación. O TFM é un traballo protexido pola Lei de propiedade intelectual. En consecuencia, a titularidade dos dereitos de propiedade intelectual corresponderá a quen o realizase, salvo que se establecese doutra maneira no documento de asignación do TFM que cada estudante asinou nos termos e coas condicións previstas na lexislación vixente.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes