Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias da Saúde
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Terapia Ocupacional
 Asignaturas
  Estancias Prácticas III
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Estancias Prácticas III Código 653G01211
Titulación
Grao en Terapia Ocupacional
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Segundo Obrigatoria 5
Idioma
Castelán
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Ciencias da Saúde
Coordinación
Groba Gonzalez, Betania
Correo electrónico
b.groba@udc.es
Profesorado
Alonso Cadavid, Andrea
Gándara Gafo, Berta
Germán Abad, Tatiana
Groba Gonzalez, Betania
Luaces Gudin, Rufino David
Pousada Garcia, Thais
Rama Fandiño, José Antonio
Rosende Celeiro, Iván de
Trillo Costa, Javier
Vázquez Otero, Alba María
Correo electrónico
andrea.alonso@udc.es
berta.gandara.gafo@udc.es
tatiana.german.abad@udc.es
b.groba@udc.es
david.luaces.gudin@udc.es
thais.pousada.garcia@udc.es
jose.rama.fandino@udc.es
ivan.de.rosende.celeiro@udc.es
javier.tcosta@udc.es
alba.vazquez.otero@udc.es
Web
Descrición xeral Esta materia pretende, mediante prácticas diarias dirixidas, desenvolver as competencias que permitan ao alumnado comprender e aplicar os coñecementos relacionados coa práctica clínica e/ou comunitaria da Terapia Ocupacional nos momentos do ciclo vital da infancia e a adolescencia. Descriptor: Estadías prácticas para aplicar teorías, fundamentos, metodoloxías, técnicas, avaliacións e valoracións de Terapia Ocupacional, traballando adecuadamente en equipo e desenvolvendo as funcións e destrezas propias deste profesional en diferentes entornos, centros, hospitais, institucións e grupos sociais e poboacións.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes