Teaching GuideTerm
Faculty of Computer Science
Guía Provisional
  Home | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Estrutura de Computadores
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Estrutura de Computadores Código 614G01012
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Segundo Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Inglés
Modalidade docente Híbrida
Prerrequisitos
Departamento Enxeñaría de Computadores
Coordinación
Darriba López, Diego
Correo electrónico
diego.darriba@udc.es
Profesorado
Amor Lopez, Margarita
Andión Fernández, José Manuel
Arenaz Silva, Manuel Carlos
Darriba López, Diego
Doallo Biempica, Ramon
Fraguela Rodriguez, Basilio Bernardo
Gonzalez Gomez, Patricia
Porta Trinidad, Juan
Rodríguez Álvarez, Gabriel
Correo electrónico
margarita.amor@udc.es
jose.manuel.andion@udc.es
manuel.arenaz@udc.es
diego.darriba@udc.es
ramon.doallo@udc.es
basilio.fraguela@udc.es
patricia.gonzalez@udc.es
juan.porta@udc.es
gabriel.rodriguez@udc.es
Web
Descrición xeral Estudo da arquitectura, organización, función e deseño dun computador. Presentación das principais métricas del rendemento dun computador. Avaliación e optimización do rendemento dos bloques funcionais básicos do computador. Introducción ós sistemas paralelos e sistemas de almacenamento.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos - Non se realizarán cambios 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen - Sesión maxistral: as sesións realizaranse por videoconferencia usando Teams. - Sesións de prácticas e resolución de problemas: serán realizadas por videoconferencia usando Teams e avaliadas de forma online. - Proba obxectiva: será unha proba en liña utilizando o Moodle. *Metodoloxías docentes que se modifican - Ningunha 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado - Correo electrónico: Diariamente. De uso para facer consultas e solicitar encontros virtuais para resolver dúbidas - Moodle: Diariamente. Segundo a necesidade do alumnado. Dispoñen de “foros telemáticos asociados aos módulos” da materia, para formular as consultas necesarias. - Microsoft Teams: Diariamente. De uso para facer consultas e solicitar encontros virtuais para resolver dúbidas. Sesión semanal en gran grupo para o avance de contidos teóricos e prácticos na franxa horaria designada para cada grupo no calendario da facultade. Sesións en pequeno grupo baixo demanda para o seguimento da docencia. 4. Modificacións na avaliación *Observacións de avaliación: - Mantéñense as que figuran na guía docente 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía - Non se realizarán cambios. Xa dispoñen de todos os materiais de traballo de maneira dixitalizada en Moodle.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes