Guía DocenteCurso
Facultade de Socioloxía
Guía Provisional
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Socioloxia
 Asignaturas
  Traballo de grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo de grao Código 615G01420
Titulación
Grao en Socioloxia
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 12
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Análise Económica
Economía
Humanidades
Psicoloxía
Socioloxía e Ciencias da Comunicación
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Calo Garcia, Estefania
Cardesin Diaz, Jose Maria
Cortés Vázquez, José Antonio
Cotillo Pereira, Alberto
Couceiro Dominguez, Enrique
Diz Reboredo, Carlos
Espiñeira González, Keina Raquel
Fernández Suárez, Mónica Belén
Garcia Docampo, Manuel
Golías Pérez, Montserrat
López-Cortón Facal, Ana María
Martin Palmero, Federico Guillermo
Martinez Barreiro, Ana Maria Angeles
Martínez Buján, Raquel
Masso Lago, Matilde
Miguez Gonzalez, Santiago
Otero Enriquez, Raimundo
Rodríguez Rodríguez, María del Carmen
Roman Masedo, Laura
Santiago Gómez, Elvira
Suárez Grimalt, Laura
Correo electrónico
estefania.calo@udc.es
j.m.cardesin@udc.es
j.a.cortes@udc.es
a.cotillo@udc.es
enrique.couceiro.dominguez@udc.es
carlos.diz@udc.es
keina.espineira@udc.es
belen.fernandez.suarez@udc.es
manuel.garcia.docampo@udc.es
montserrat.golias@udc.es
ana.lopez-corton@udc.es
f.g.martin@udc.es
ana.mbarreiro@udc.es
raquel.bujan@udc.es
m.masso@udc.es
santiago.miguez@udc.es
raimundo.otero@udc.es
carmen.rodriguez2@udc.es
laura.roman@udc.es
elvira.santiago@udc.es
laura.suarez.grimalt@udc.es
Web http://http://socioloxiaudc.azurewebsites.net/wp-content/uploads/2019/02/Docu-8.-PROCEDEMENTO-DO-TRABALLO-DE-FIN-DE-GRAO-2018.pdf
Descrición xeral O Traballo de Fin de Grao (TFG) é unha materia obrigatoria do Plan de Estudos do Grao en Socioloxía da UdC que conta cun total de 12 ECTS. O Procedemento para a súa realización atópase na ligazón arriba sinalada. Esta Guía Docente describe os seus aspectos máis esenciais pero, debido ás peculiaridades do propio TFG que o diferencian do resto de materias, débese entender como un resumo do devandito Procedemento.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos Nos se modifican os contidos. En cambio, en canto á estrutura dos TFGs, flexibilizaríase de ser o caso en varios sentidos: (1) O traballo de campo podería desenvolverse telematicamente; de tal xeito, e se a planificación inicial vese afastada –por razóns xustificadas– do resultado final, o alumnado deberá indicalo no seu traballo xustificando os cambios finais. (2) Poderíanse desenvolver e potenciar traballos de profundización teórica, suplindo así as hipotéticas carencias que puideran devir dunha situación de excepción. (3) Tendo en conta todo o anterior e en función de cada circunstancia, o alumnado podería poñer maior énfase no deseño metodolóxico e non tanto na súa aplicación. 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Traballos tutelados *Metodoloxías docentes que se modifican Non se modifican as metodoloxías docentes. 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado A atención personalizada, tanto por parte da Coordinación como por parte do profesorado responsable, será garantida a través das seguintes ferramentas: correo electrónico, Moodle, Teams. 4. Modificacións na avaliación Non se contemplan modificacións na avaliación. O procedemento de avaliación seguiría sendo o inicialmente previsto. Como modificación máis importante cabe indicar que tanto o acto de Defensa como o Tribunal non serían celebrados presencialmente senón telematicamente, a través da plataforma Teams. *Observacións de avaliación: En calquera caso, de ser necesario por unha nova situación de confinamento, a Xunta de Facultade aprobará un procedemento extraordinario de TFG. 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Ante unha nova situación de excepción e ante a imposibilidade de acudir á biblioteca, o profesorado tratará de recomendar bibliografía ou webgrafía dispoñible dixitalmente en Internet.
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes