Guia docenteCurso
Facultad de Fisioterapia
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Fisioterapia
 Asignaturas
  ESTANCIAS CLÍNICAS II
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) ESTANCIAS CLÍNICAS II Código 651G01036
Titulación
Grao en Fisioterapia
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao Anual
Cuarto Obrigatoria 30
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Ciencias Biomédicas, Medicina e Fisioterapia
Fisioterapia, Medicina e Ciencias Biomédicas
Coordinación
Viñas Diz, Susana
Correo electrónico
susana.vinas.diz@udc.es
Profesorado
Calvo Paz, Pablo
Carabias Vicente, Adolfo
Carballo Costa, Lidia
Crespo Gil, Paula
Fernández Pereira, María Montserrat
Giménez Moolhuyzen, Esther
González Olmedo, Patricia
López Gabin, María Beatriz
López García, Asenet
Malvárez Cobas, María Verónica
Martínez Toledo, Beatriz
Menéndez Pardiñas, Mónica
Naia Entonado, Zeltia
Ortigueira Garcia, Serafin
Patiño Nuñez, Sergio
Ramos Gómez, Fernando
Rey Silva, Cristina
Robles García, Verónica
Rodríguez García, Elena
Rodriguez Romero, Beatriz
Senin Camargo, Francisco José
Viñas Diz, Susana
Correo electrónico
pablo.calvo.paz@udc.es
a.carabias@udc.es
lidia.carballo@udc.es
paula.crespo@udc.es
montserrat.fernandez.pereira@udc.es
e.moolhuyzen@udc.es
p.olmedo@udc.es
beatriz.gabin@udc.es
asenet.lopezg@udc.es
veronica.malvarez@udc.es
b.mtoledo@udc.es
monica.menendezp@udc.es
zeltia.naia@udc.es
serafin.ortigueira@udc.es
sergio.patino@udc.es
fernando.ramos@udc.es
c.rey.silva@udc.es
veronica.robles@udc.es
elena.rodriguez.garcia@udc.es
beatriz.romero@udc.es
francisco.senin@udc.es
susana.vinas.diz@udc.es
Web
Descrición xeral La estancia clínica en la Facultad de Fisioterapia de A Coruña debe estar estructurada en una doble vertiente: - La conceptualización de la asignatura como una materia global, conservando un proceso de fisioterapia común y estructurado - La adecuación de la programación a los distintos campos de actuación en Fisioterapia.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes