Guia docenteCurso
Facultad de Ciencias de la Educación
Guía Provisional
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
3 Mestrado Universitario en Profesorado de Educación Secundaria: Educación Física
 Asignaturas
  Traballo fin de Mestrado
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo fin de Mestrado Código 652603307
Titulación
3 Mestrado Universitario en Profesorado de Educación Secundaria: Educación Física
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Mestrado Oficial 2º cuadrimestre
Primeiro Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Didácticas Específicas e Métodos de Investigación e Diagnóstico en Educación
Educación Física e Deportiva
Letras
Pedagoxía e Didáctica
Psicoloxía
Coordinación
Arufe Giraldez, Victor
Correo electrónico
v.arufe@udc.es
Profesorado
Alsina Santasusana, Maria del Carmen
Arufe Giraldez, Victor
Barca Enríquez, Eduardo
Carrera Lopez, Celso Carlos
Carretero García, Miriam
Fraguela Vale, Raul
Gonzalez Valeiro, Miguel Angel
López Villar, Cristina
Losada Puente, Luisa
Montero Seoane, Antonio
Rebollo Quintela, Nuria
Rego Agraso, Laura
Rodríguez Machado, Eduardo Rafael
Toja Reboredo, Maria Belen
Valverde Romera, Joaquina
Varela Garrote, Lara
Vazquez Lazo, Juan Carlos
Vizcaíno Fernandez, Carlos Caetano
Correo electrónico
m.alsina@udc.es
v.arufe@udc.es
e.barcae@udc.es
celso.carrera@udc.es
miriam.carretero@udc.es
raul.fraguela@udc.es
miguel.gonzalez.valeiro@udc.es
cristina.lopezv@udc.es
luisa.losada@udc.es
antonio.montero.seoane@udc.es
nuria.rebollo@udc.es
laura.rego@udc.es
e.rodriguez.machado@udc.es
belen.toja@udc.es
joaquina.valverde@udc.es
lara.varela@udc.es
juan.lazo@udc.es
carlos.vizcaino@udc.es
Web
Descrición xeral O TFM consistirá na realización dunha actividade académica que desenvolver o conxunto de competencias abordadas neste mestrado. Debe ser realizado individualmente por cada alumno/a baixo a dirección dun/ha profesor/a (director/a) e, como norma xeral, estará concibido para que o tempo total de dedicación do/a alumno/a sexa de 150 horas (6 ECTS). Neste traballo deben integrarse e desenvolverse os contidos formativos recibidos, así como as capacidades, competencias e habilidades adquiridas durante o período do máster, e en concreto: a capacidade para a búsqueda, xestión, organización e interpretación de datos relevantes- da súa área de estudo- co obxecto de emitir xuízos que inclúan unha reflexión sobre temas relevantes de índole social, científica, tecnolóxica ou ética, e facilitar o desenvolvemento dun pensamento e xuizo crítico, lóxico e creativo.
Plan de continxencia 1. Modificacións nos contidos 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen *Metodoloxías docentes que se modifican 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado TEAMS, MOODLE, EMAIL ou a vía telemática que acorde o profesorado titor co seu alumnado 4. Modificacións na avaliación *Observacións de avaliación: No caso de non poder reunirse presencialmente se fará de manera telemática. Na páxina web do Mestrado, se publicarán as indicacións oportunas. 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes