Guía DocenteCurso
Facultade de Dereito
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Dereito
 Asignaturas
  Dereito da Unión Europea
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Dereito da Unión Europea Código 612G01021
Titulación
Grao en Dereito
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 1º cuadrimestre
Terceiro Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Dereito Público
Coordinación
Sobrino Heredia, Jose Manuel
Correo electrónico
j.sobrino@udc.es
Profesorado
Aba Catoira, Ana Maria
Fachal Noguer, Nuria
Garcia Vazquez, Sonia
Jove Villares, Daniel
Mkrtichyan , Artak
Neira Pena, Ana
Oanta Oanta, Gabriela Alexandra
Quindimil Lopez, Jorge Antonio
Roura Gomez, Santiago Antonio
Sobrino Heredia, Jose Manuel
Correo electrónico
ana.abac@udc.es
nuria.fachal@udc.es
sonia.garcia.vazquez@udc.es
d.jove.villares@udc.es
a.mkrtichyan@udc.es
ana.neira@udc.es
gabriela.oanta@udc.es
jorge.quindimil@udc.es
santiago.roura.gomez@udc.es
j.sobrino@udc.es
Web
Descrición xeral O estudo desta materia permitirá ó estudante coñecer mellor a súa condición de cidadán europeo e, sobre todo, ampliará a súa comprensión da dimensión xurídica da Unión Europea. Esto último permitiralle constatar a importancia que pode acadar o dereito nos procesos de integración. A impartición desta materia é responsabilidade de 3 áreas de coñecemento: Dereito internacional público (temas 1-2, 5-13), Dereito constitucional (temas 3-4) e Dereito procesual (tema 14).
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes