Guía DocenteCurso
Facultade de Informática
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Enxeñaría Informática
 Asignaturas
  Estatística
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2019/20
Asignatura (*) Estatística Código 614G01008
Titulación
Grao en Enxeñaría Informática
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Primeiro Formación básica 6
Idioma
Castelán
Inglés
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Matemáticas
Coordinación
Lorenzo Freire, Silvia
Correo electrónico
silvia.lorenzo@udc.es
Profesorado
Aneiros Perez, German
Cao Abad, Ricardo
Carpente Rodriguez, Maria Luisa
Costa Bouzas, Julian
Francisco Fernandez, Mario
García Jurado, Ignacio
González Rueda, Ángel Manuel
Lombardía Cortiña, María José
Lorenzo Freire, Silvia
Meilán Vila, Andrea
Noceda Dávila, Diego
Presedo Quindimil, Manuel Antonio
Vilar Fernandez, Juan Manuel
Correo electrónico
german.aneiros@udc.es
ricardo.cao@udc.es
luisa.carpente@udc.es
julian.costa@udc.es
mario.francisco@udc.es
ignacio.garcia.jurado@udc.es
angel.manuel.rueda@udc.es
maria.jose.lombardia@udc.es
silvia.lorenzo@udc.es
andrea.meilan@udc.es
diego.noceda@udc.es
manuel.antonio.presedo.quindimil@udc.es
juan.vilar@udc.es
Web
Descrición xeral Estatística descritiva. Análise exploratoria de datos. Probabilidade. Modelos de probabilidade. Inferencia estatística.
Plan de continxencia
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes