Guía DocenteCurso
Facultade de Ciencias
Guía Provisional
  Inicio | galego | castellano | english | A A |  
Grao en Bioloxía
 Asignaturas
  Traballo fin de grao
Abrir nova vista Vista para imprimir Exportar a pdf
Datos Identificativos 2020/21
Asignatura (*) Traballo fin de grao Código 610G02046
Titulación
Grao en Bioloxía
Descriptores Ciclo Período Curso Tipo Créditos
Grao 2º cuadrimestre
Cuarto Obrigatoria 6
Idioma
Castelán
Galego
Inglés
Modalidade docente Presencial
Prerrequisitos
Departamento Bioloxía
Ciencias da Saúde
Física e Ciencias da Terra
Matemáticas
Coordinación
Correo electrónico
Profesorado
Bao Casal, Roberto
Barreiro Lozano, Rodolfo
Bernal Pita da Veiga, María de los Ángeles
Cabeza Gras, Oscar
Carrillo Barral, Néstor
Castro Castro, Antonio Manuel
Cerdan Villanueva, Maria Esperanza
Cid Blanco, Angeles
Couceiro López, Lucía
Díaz Prado, María Luz
Diaz Varela, Jose
Domínguez Pérez, Montserrat
Estevez Perez, Maria Graciela
Fagúndez Díaz, Jaime
Fernandez Rodriguez, Luis Jose
Fernández Rodríguez, Nuria
Folgueira Otero, Mónica
Freire Picos, María Ángeles
Fuentes Lopez, Marcelino
Galan Regalado, Pedro Manuel
González Castellano, Inés
Gonzalez Tizon, Ana Maria
Lado Liñares, Marcos
Lamas Criado, Iban
Lamas Maceiras, Mónica
Martínez Abraín, Alejandro
Martinez Lage, Andres
Mendez Felpeto, Josefina
Muiño Boedo, Ramon Jose
Naveira Fachal, Horacio
Parapar Vegas, Julio
Pimentel Pereira, Manuel
Pomar Barbeito, Federico
Poza Domínguez, Margarita
Rey Rico, Ana
Rioboo Blanco, Carmen
Rodriguez Belmonte, Esther
Rodríguez Roiloa, Sergio
Ruiz De la Rosa, Jose Miguel
Sahuquillo Balbuena, Elvira
Servia García, María José
Torres Vaamonde, Jose Enrique
Veloso Freire, Javier
Vidal Vázquez, Eva
Vila Taboada, Marta
Vizoso Vázquez, Ángel José
Yañez Sanchez, Julian
Correo electrónico
roberto.bao@udc.es
rodolfo.barreiro@udc.es
angeles.bernal@udc.es
oscar.cabeza@udc.es
n.carrillo@udc.es
antonio.castro@udc.es
esper.cerdan@udc.es
angeles.cid@udc.es
lucia.couceiro@udc.es
luz.diaz@udc.es
jose.diaz.varela@udc.es
montserrat.dominguez.perez@udc.es
graciela.estevez.perez@udc.es
jaime.fagundez@udc.es
luis.fernandezr@udc.es
n.fernandez1@udc.es
m.folgueira@udc.es
maria.freirep@udc.es
marcelino.fuentes@udc.es
pedro.galan@udc.es
ines.gonzalez.castellano@udc.es
ana.gonzalez.tizon@udc.es
marcos.lado@udc.es
iban.lamas@udc.es
monica.lamas@udc.es
a.abrain@udc.es
andres.martinez@udc.es
josefina.mendez@udc.es
ramon.muino@udc.es
horacio.naveira.fachal@udc.es
julio.parapar@udc.es
m.pimentel@udc.es
federico.pomar@udc.es
margarita.poza.dominguez@correo.udc.es
ana.rey.rico@udc.es
carmen.rioboo@udc.es
esther.belmonte@udc.es
sergio.roiloa@udc.es
jose.miguel.ruiz.delarosa@udc.es
elvira.sahuquillob@udc.es
maria.servia@udc.es
enrique.torres@udc.es
javier.veloso@udc.es
eva.vidal.vazquez@udc.es
marta.vila.taboada@udc.es
a.vizoso@udc.es
julian.yanez@udc.es
Web http://http://ciencias.udc.es/estudos/grao-en-bioloxía/organización-docente
Descrición xeral O Traballo de Fin de Grao consiste na realización, por parte de cada estudante, e de forma individual, dun proxecto, dunha memoria ou dun estudo concreto, baixo a dirección dun ou dous profesores como máximo. Polo menos un deles debe impartir docencia no Grao de Bioloxía. O traballo pode ser sobre calquera temática relacionada con devandito Grado. Trátase dunha actividade fundamental para o alumno, que deberá estar implicado en todo o proceso de formulación, desenvolvemento e defensa do traballo.
Plan de continxencia Plan de continxencia ante un posible confinamento por mor da pandemia de SARS-Covid-19. 1. Modificacións nos contidos Non haberá necesariamente modificacións nos contidos, se ben os profesores, de acordo cos estudantes, poderán facer transformacións no plan de traballo descrito no Anexo 1b no caso de ter que adaptarse a un traballo de revisión bibliográfica ou de tipo mixto bibliográfico-experimental e de elaboración integramente online. 2. Metodoloxías *Metodoloxías docentes que se manteñen Mantéñense todas as metodoloxías previstas, se ben se realizarán as modificacións precisas para que se poidan levar a cabo nunha contorna online. A presentación oral pasará a realizarse a online mediante o emprego da ferramenta TEAMS oficial da Universidade da Coruña. *Metodoloxías docentes que se modifican 3. Mecanismos de atención personalizada ao alumnado A comunicación entre os alumno e os titores levarase a cabo, segundo as necesidades do traballo, a través das distintas ferramentas a disposición do profesorado e do alumnado da Universidade da Coruña. Entre estas cómpre salientar as video-conferencias por TEAMS e o correo electrónico. 4. Modificacións na avaliación Non se realizan modificacións na estrutura da avaliación do Traballo de Fin de Grao *Observacións de avaliación: A parte oral da avaliación (exposición do traballo por parte do alumno) realizarase online a través da ferramenta TEAMS oficial da Universidade da Coruña. A sesión será gravada polo tribunal. 5. Modificacións da bibliografía ou webgrafía Non se realizan modificacións
(*)A Guía docente é o documento onde se visualiza a proposta académica da UDC. Este documento é público e non se pode modificar, salvo casos excepcionais baixo a revisión do órgano competente dacordo coa normativa vixente que establece o proceso de elaboración de guías
Universidade da Coruña - Rúa Maestranza 9, 15001 A Coruña - Tel. +34 981 16 70 00  Soporte Guías Docentes